Hybelbane I
Her ser du bilder fra mitt første modelljernbaneanlegg. Påbegynt januar 2008 og avsluttet desember 2008. Noe vemodig var det å ta avgjørelsen om å rive for å bygge et noe større anlegg. Det ble for lite det eksisterende, samtidig som det ble gjort en del feil i forhold til fornuftig oppbygging av et anlegg. Dårlige overganger, for bratte bakker, krappe svinger med gjenstander for nærme hindret lokomotiv og vogner å kunne kjøre forbi, osv. Det nye anlegget blir fåbegynt i midten av februar 2009. En ny bildeside kommer i den anledning, med oppdaterte bilder underveis i prosjektet.
Beklager dårlig kvalitet på noen av bildene da de ble tatt uten stativ, evt kort lukkertid.
1 FASE – PLANLEGGING
FORSØK PÅ BEBYGGELSE
17 kommentarer
Skriv en kommentar
Du må være innlogget for å poste en melding.
det er en kjempe fin bane jeg har ikke i nærheten av så stor bane jeg har bare en rund en og ikke noe tilbehør bortsett fra en tunnel
kan du eventuelt sende meg sporplanen av anlegget til meg på denne mailen: knaldus@hotmail.com???
Har dessverre ingen sporplan av dette anlegget.
Lagde det litt sånn etterhvert, uten plan. =)
det er veldig godt gjort og bygge det uten en sporplan.
hvordan klarte du å lage dette det er helt fantastiskt,jeg er imponert
Bygger man litt og litt, så har man kontroll.
Men det ble ingen suksess… derfor det ble revet.
jeg skal snart få egent hobby rom hvor jeg kan bygge en ganske så stor bane der jeg gjerne kunne tenkt meg å ha en el 18 kjørene rundt
du er kjempe flink på dette. du lagde det til og med uten sporplan.jeg prøvde meg uten sporplan en gang ,men det ente bare med kaos og nå er banen min pakket bort og lokene er det bare problemer med,så jeg skal prøve å få fikset dem.
jeg har bare tre lok:et damp lok,et gods lokomotiv og et ice hurtig tog og bare damploket vil kjøre
Eget hobbyrom høres bra ut!!! =)
Vel, det beste er bare å bygge litt og litt, om
man ikke bygger sporplan. Sjekke om det
virker osv… men det planlegges jo… bare
ikke med noen detaljert plan. =)
3 tog holder jo lenge, spesielt på en liten bane.
Jeg har aldri liten plass for mine 25 lok. =)
Hei. Dette ser foreløpig bra ut. m
har et startsett med c skiner og mange m skiner og nsb el 18 mange vogner. skal lage bane snart
jeg lurer litt på hva jeg skal bygge i. noen forslag
kult kan jeg få en spor plan
Ser utrolig flott ut! Har begynt på et anlegg, og lurer litt på hvordan jeg skal få det flott, kunne du kanskje sendt noen tips til: hakon.villanger a … com? På forhånd. Tusen takk! :-))
Hei Håkon.
Takk. Har egentlig lite tips å komme
med annet enn å se litt rundt på nett
etter inspirasjon, for så å prøve og
feile litt på egenhånd. Jeg har nok
ikke fått lært meg så mye ennå, så
er ganske amatør selv.
Har du flere bilder?